ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران چاپ
يكشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۶

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

 

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

 

 

 

آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 
مطالب مرتبط :

» ــ همه چیز درباره زنا

همه چیز درباره زنافهرست مطالبی که در این مقاله آمده است عبارتند از:1- تعریف زنا2- چگونگی تحقق زنا3- زنا در قرآن4- زنا در روایات5- حرمت زنا6- انواع زنا در اسلام7- تعریف زنای محصنه 8- زنا با زن شوهر...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش:آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟  پاسخ:آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز تحقق...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش:زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟ پاسخ:نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر بدون...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسشچرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!  پاسخ:هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح روایت به گونه ای...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنا یه بنده خدایی می گفت : همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا) بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّه خونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش:اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟  پاسخ:برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم:1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه شدن یکی از...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش:حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟ جواب:از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسشاگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟ پاسخ:از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

» ــ آخرین سیگاری که امام خمینی کشید!

آخرین سیگاری که امام کشید خاطره ترک سیگار امام خمینی را فاطمه طباطبایی، عروس امام در کتاب «اقلیم خاطرات» نقل کرده است. او می گوید: «یک شب امام گفتند: در جوانی سیگار می‌کشیدم. تا این که...

نظرات 

 
#174 مریم ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۳
خواهش میکنم همه برای هم دعا کنیم
 
 
#173 sara ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۲
سلام بچه ها امشب 9آذره....من هنوزتوبه مونشکستم...خدایاکمکم کن.ثابت قدم بمونم.خدایاشیرینی توبه روبهم بده.یاملجامن کل المطرود
 
 
#172 سحر ۰۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۶
با عرض سلام.من وقتی دختر بودم اینکارو میکردم.حالا ازدواج کردم 3 ماهه که تصمیم دارم بچه دار بشم اما نمیشم میتونه بچه دار نشدنم از خود ارضایی قبلتز ازدوتجم بشه لطفا جواب بدین
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان هر چند احتمال دارد مشکل بچه دار شدن شما بخاطر خود ارضایی باشد ولی نمی توان به صورت قطعی چنین چیزی را گفت زیرا مساله ی شما ممکن است علتهای مختلف دیگری غیر از خودارضایی داشته باشد و شاید هم تا حدودی تاخیر سه ماهه ی شما تا حدودی طبیعی باشد و اصلا مشکلی در کار نباشد
در هر صورت با توجه به این که در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ داده می شود پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیقتر از مشکلتان به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید با تشکر
 
 
#171 الناز ۰۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۱۸
سلام! من 22 سالمه! از بچگی خود ارضایی میکردم! الان زیادترم شده! یک بار ازدواج کردم و طلاق گرفتم! الانم دوباره نامزد کردم ولی نه توی ازدواج قبلیم نه تو این ازدواجم وقتی رابطه برقرار میکنم تو رابطه ارضا نمیشم! یعنی فقط در صورتی ارضا میشم که خودم خودمو بمالم تا ارضا بشم! میخواستم بدونم ایا بعد از ترک خود ارضایی بازم این حالت توی من میمونه یا اینکه میتونم توسط همسرم ارضا بشم!
قابل توجه تون من تا حالا از راه دخول ارضا نشدم و فقط با مالش ارضا میشم! ایا امکانش هست اگر خود ارضایی رو ترک کنم از راه دخول هم ارضا بشم یا مشکل از جای دیگست؟
.
.
.
با سلام
هر چند احتمال دارد که علت این مساله ی شما همان خودارضایی باشد اما احتمالات دیگر هم وجود دارد و ممکن است علت این مساله، چیزی غیر از خودارضایی باشد.
بنابراین به شما توصیه می کنیم در عین اینکه این گناه یعنی (خودارضایی) را ترک می کنید ولی مواظب باشید که مرتب به خودتان تلقین نکنید که به خاطر خودارضایی این گونه شده اید.

در هر صورت اگر علت این مساله خودارضایی باشد ان شاء الله با ترک کردن آن به تدریج این مشکل هم برطرف می شود

ضمنا پیشنهاد می کنیم در هنگام نزدیکی با همسرتان، علاوه بر دخول، از همسرتان بخواهید با دستشان برای تحریک شما نیز استفاده کنند و یا علاوه بر دخول و نیز دست همسرتان از دست خوتان هم استفاده کنید تا کم کم از این حالت خارج شوید
موفق باشید
 
 
#170 مریم ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
سلام ببخشین مزاحم میشم ... من یه سوال دارم تورو خدا اگه میشه جوابمو بدین ...... من قبل از 12 سالگی دو سه بار با یه پسری رابطه ی جنسی داشتم ولی نه زیاد فقط به مدت دو سه دقیقه ...... هیچ خونیم نیومد .... می خواستم بدونم آسیبی برا پرده ایجاد میکنه ؟ خواهشا جوابمو بدین ....
.
.
.
با سلام
اگر دخول صورت نگرفته است که قاعدتا مشکلی برای پرده بوجود نیامده است

اما اگر دخول صورت گرفته و خون خارج نشده است به احتمال زیاد مشکلی برای شما بوجود نیامده است. اما تنها و تنهاترین راه برای مطمئن شدن مراجعه به پزشک متخصص زنان برای معاینه است
موفق باشید
 
 
#169 sara ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۲۳
سلام،مرسی ازینکه کامنتمو گذاشتین.امشب شبه عاشوراست خیلی توبه کردم واسه همه بچه های گرفتار دعا کردم.از موقعیکه کامنت اولیمو گذاشتم تاالان دست ب این کاره قبیح نزدم.ازاون روزتاالان میشه 21روز.....امیدوارم بتونم ادامه بدم..این مدت همش دعاخوندم. قران خوندم. و با خدا انس گرفتم و ازش خواستم یاریم کنه..خدا هم دستموگرفته اگه من ولش نکنم.بچه ها برید سمت خدا..نصف بیشتر کمکامم ماله مطالبه این سایته تمام نکاتشو اجرا کردم خیلی کمکم کرد..بچه ها بیاید با زندگی خودمون بازی نکنیم..من 21 روزه دیگه هم اگه. ازین گناه کبیره پاک بودم بازم میام و کامنت میذارم...من امیدوارم.چون اراده کردم و بخدا توکل کردم و بهش پناه بردم..یا ملجا من کل مطرود...
 
 
#168 Bomb ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۱۰
من از 5سالگی استمنا میکنم.تا قبل بلوغ فکر نمیکردم کار بدیه ولی بعد جنب شدنم تازه فهمیدم که چقدر ضرر داره.من شدیدا معتادم و حتی 24ساعت بعد از توبه و پشیمونی نمیتونم دووم بیارم.با توجه به این مسائل فرضا اگر از همین الان تا آخر عمر این کار را انجام ندهم، آیا برای ازدواج و رابطه جنسی و بچه داری ام در آینده مشکلی به وجود نمیاد؟ تو رو خدا جواب بدید تا بدانم امیدی هنوز هست یا نه؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آنچه قبل از سن بلوغ انجام می داده اید هر چند کار اشتباهی بوده است اما استمنا به شمار نمی آید زیرا استمنا این است که شخص با خود کاری کند که از او منی خارج شود و قبل از بلوغ قطعا از شما منی خارج نمی شود.
اما در مورد اینکه می فرمایید اگر این کار را ترک کنید آیا اثرات سوءش از بین می روند یا نه باید گفت طبق گفته ی برخی پزشکان اگر کسی این کار را ترک کند به احتمال زیاد آن اثرات از بین می رود ان شاء الله
موفق باشید
 
 
#167 پشیمان ۰۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۹
سلام.من از بچگی خودارضایی میکردم.الان دختری 26 ساله هستم.الان چند ماهی هست که خیلی کم انجام میدم.در سالهای قبل هم مدام ترک میکردم ولی دوباره برمیگشتم.الان حس میکنم میل جنسیم نسبت به قبل کمتر شده و وقتی هم خودارضایی میکنم مثل قبل لذت نمیبرم و تحریک نمیشم و مدتش خیلی کوتاهه.خیلی نگرانم که مبادا من بعد از ازدواج دچار مشکل جنسی شم.من مطمءنم که به زودی کامل ترکش میکنم.ولی بم راهکاری بدین که این نگرانیم برطرف بشه.خیلی ممنونم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند به احتمال زیاد علت کم شدن میل جنسی شما همان خود ارضایی است اما نمی توان به صورت صد در صد گفت خود ارضایی باعث این مشکل شده است زیرا ممکن است عوامل دیگری باعث شده میل جنسی شما کم شود
در هر صورت بهترین کار این است که با توکل بر خداوند و یا با یک تصمیم جدی، این کار را ترک کنید زیرا همان طور که بیان شد به احتمال زیاد علت این مشکل همان خودارضایی است و ممکن است حتی بعد از ازدواج این مشکل شما بدتر شود اما اگر این کار را ترک کنید به لطف خداوند مهربان، کم کم این مشکل شما برطرف خواهد شد

ضمنا برای ترک کردن پیشنهاد می شود مطلب زیر را که مربوط به این سایت است تا انتها مطالعه فرمایید آدرس این مطلب:

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html


موفق باشید
 
 
#166 sara ۰۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۱۲
سلام من 25سالمه از16سالگی بدام افتادم.هیچ اطلاعی راجع ب این مسئله واینکه اصلااسم اینکارچیه نداشتم فقط وقتی فهمیدم ک گرفتارش شده بودم.چندین بارترکش کردم اماشکست خوردم..مخصوصاباشکست عشقی ک توی زندگیم میخوردم ب اینکارپناه میاوردم...ازامشب ک این کامنتوگذاشتم باتوجه بخداترکش میکنم..بچه هابیایدهمه باهم ترکش کنیم..خداقهرش میگیرهازکارامون ..بیایددفعه بعدک کامنت گذاشتیم ددست پربرگردیم...منخودم معلمم..وقتی میرم سرکلاسای درس و ازعواقب خودارضایی میگم...چهره ی ناراحت خیلی ازبچه هارومیبینم و یادجوونی خودم میفتم ک باچ کاره کثیفی داغونش کرد...خدایامابیکسیم..کمکمون کن..یاملجاکل مطرود...
 
 
#165 E.n ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶
باسلام
من مدت 12ساله که به این عادت گرفتارم گاهی 5روز یکبار و گاهیم روزی 2بار
اگخداکمکم کنه و بتونم ترک کنم
میخوام صادقانه و کامل جواب بدین خیلی برام مهمه
ایا با ترکش اون مشکل اول
ینی لذت نبردنه نرمال از رابطه ی زناشویی درست میشه؟
یا نه؟...
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان اگر کسی خودارضایی را ترک کند دچار مشکل لذت نبردن به صورت نرمال نخواهد شد
 
 
#164 mahsa 14saleh ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۴
سلام ببخشیدا همه دخترها مشکل منو دارن به همه پاسخ ایده ال درست دادید ولی منورد کردید هیچ کدوم پاسخ شرعی نکردن وسوال کردنشون مثل منه مشکلشون شبیه منه سوالاتشون شبیه من است ,واقعاکه.................
 
 
#163 mahsa 14saleh ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۶
خواهشا برام مهمه خواهش میکنم پاسخ بدید بگید پاره شده یانه البته اگه شده برام مهم نیست حتی برای بعداز ازدواجم فقط میخوام بدونم پاره شده یانه البته درد وخون زیادی داشت مدت زیادی درد داشت وخونریزی داشتم بعد از وارد کردن شی خارجی درد وخون شروع شد ومدت طولانی اینطوربود میتونه این علاعم از پرده نباشه؟ایا نشون میدی اسیب دیده وپاره شده؟؟؟خواهشا جواب بدید سریع تر مرسی.ازصبح کردم داخل به مدت زیاد خون ریزی ودرد زیادی تابعدازظهر داشتم برای دوستانم گفتم گفتن بیچاره شدی پاره شده از شما خواستم بپرسم مطمعن بشم پاره شده البته خودم مطمعنم پاره شده واز باکرگی خارج شدم میخوام بیشتر مطمعن شم خواهش جواب بدید اگه پاره شده برام اهمیتی نداره منتظرم باتشکر

.
.
.
پاسخ:
با سلام
کاربر گرامی
در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ داده می شود بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم در این مساله به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#162 mahsa ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۵
سلام من 14سالمه یه روز صبح اسپری حجم دهنده مامانو کردم تو واژنم ومدتی اونو تا اخر داخل کردم دراز وکلفت بود بعدازکردن خون زیادی اومد ازم وتابعدازظهر بند شد ایا پردم اسیب دیده؟پاره شده؟دیگه باکره نیستم؟؟؟؟؟اگر پاسخ بدید ممنون میشم ازتون مرسی ممنون.

.
.
.
پاسخ:
با سلام
کاربر گرامی
در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ داده می شود بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم در این مساله به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#161 خانمي ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۳
سلام دختري هستم ١٥ساله كه ٢بار سر شيشه ي عطرو به داخل واژنم بردم البته فقط درحد لمس سطحش خون ريزي هم نداشتم حالا به نظر شما پردم پره شده تو روخدا جواب بديد ...
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی پزشکان با توجه به توضیحاتی که داده اید کاری که انجام داده اید هیچ تاثیری در پاره شدن پرده ندارد بنابراین نگران نباشید.
موفق باشید
 
 
#160 خانمي ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۷
سلام من ١٥سالمه و دوبار سر شيشه ي عطر رو فقط مالوندم به واژنم ايا احتمال پره شدن پرده ام هست زياد وارد نكردمااااا فقط يكم خجالت ميكشم برم دكتر به نظر شما امكان پاره شدن هست؟ خواهش ميكنم خيلي نگرانم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی پزشکان با توجه به توضیحاتی که داده اید کاری که انجام داده اید هیچ تاثیری در پاره شدن پرده ندارد بنابراین نگران نباشید.
موفق باشید
 
 
#159 arab ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۴۷
با سلام و عرض خسته نباشید
من دختری بیست ساله هستم که مدتیه عمل زشت خود ارضایی رو انجام میدم و فقط با مالیدن الت تناسلیم ب ارگاسم میرسیدم چند باری هم به اندازه سر انگشت انگشتم رو درون واژونم کردم والان خیلی میترسم خیلی نگرانم احتمال داره پردم پاره شده باشه ولی هیچ دردو وخونریزی نداشتم اصلا پریودیم هم مرتبه فقط میخوام منو از نگرانی در بیارید چند در صد احتال داره پردم با این توضیحات پاره شده باشه ممنون میشم پاسخ بدید
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به توضیحاتی که داده اید خیلی بعید است که به پرده بکارت شما آسیبی وارد شده باشد اما طبق گفته ی پزشکان نمی توان به صورت قطعی در این زمینه نظر داد چون با توجه به اینکه در افراد مختلف، عمق پرده بکارت و نیز ضخامت آن متفاوت است نمی توان به صورت قطعی گفت که با وارد کردن سر انگشت شما به داخل، ضرری وارد شده است به هر حال احتمال مشکل پیدا کردن آن در مورد شما بسیار بعید است اما اگر بخواهید به صورت دقیق از آن اطلاع پیدا کنید تنها راه مراجعه به یک پزشک زنان است تا با معاینه به شما اطلاع دهد.
سعی کنید با توکل بر خداوند متعال این کار را ترک کنید
ان شاء الله که مشکلی برای شما پیش نیامده است.
موفق باشید
 
 
#158 arab ۰۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۰۰
من مدتیه که ای ن کارو انجام میدم ولی ن بطور دایم بعداز چند ما ه عدم خود ارضایی برا تخلیه خودم دوباره میرم سمتش دوست دارم ب طور کامل کنار بزارم اما نمیشه سوالم اینه که ممکنه بدون دردو خونریزی بکارت پاره بشه یا این ضخیم بشه شب زفاف مشکلی پیش بیاد
اجرتون با خدا بابت لطفتون متشکرم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آنچه معمولا پزشکان مطرح می کنند این است که اگر در هنگام خودارضایی شیئی وارد واژن نشود بسیار بعید است که برای پرده بکارت مشکلی ایجاد شود البته احتمالش وجود دارد ولی این احتمال بسیار ضعیف است
ضمنا اگر قرار هم باشد خودارضایی ضرری به پرده وارد کند آن ضرر، ضخیم شدن پرده نیست بلکه یا باعث نازک شدن آن می شود و یا باعث پاره شدن می شود.
در هر صورت به این نکته توجه کنید که بهترین کار این است که همین مقدار کم را نیز ترک کنید شما بزرگوار که می توانید مدت زیادی خودارضایی نکنید به طور قطع همین مقدار کم را با لطف و کمک خداوند مهربان نیز می توانید ترک کنید.


موفق باشید
 
 
#157 ع زز ۰۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۵۱
سلام متشکرم از سایت خوبتون .موضوع خودارضایی موضویی نیست که بشه برای کسی تعریف کرد اجر تون با اءمه بابت این لطفتون
من بیست سالمه مدتیه که خود ارضایی میکنم ولی ن ب طور دایم شای چند ماه شایدم حتی یکسال این کارو نکنم اما بعد از چند مدت میرم سراغش برای تخلیه خودم دوست دارم ب طور کامل کنار ذارم ولی وقتی هوایی میشم چاره ای جز خود ارضایی ندارم در حال حاضر شرایط ازدواج ندارم .میخوام بدونم خود ارضایی باعث میشه که بکارت ضخیم بشه وشب زفاف مشکلیبرام پیش بیازد یا امکان داره که بدون دردو خونریزی پرده بکارت پاره بشه
ممنون ومتشکرم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آنچه معمولا پزشکان مطرح می کنند این است که اگر در هنگام خودارضایی شیئی وارد واژن نشود بسیار بعید است که برای پرده بکارت مشکلی ایجاد شود البته احتمالش وجود دارد ولی این احتمال بسیار ضعیف است
ضمنا اگر قرار هم باشد خودارضایی ضرری به پرده وارد کند آن ضرر، ضخیم شدن پرده نیست بلکه یا باعث نازک شدن آن می شود و یا باعث پاره شدن می شود.
در هر صورت به این نکته توجه کنید که بهترین کار این است که همین مقدار کم را نیز ترک کنید شما بزرگوار که می توانید مدت زیادی خودارضایی نکنید به طور قطع همین مقدار کم را با لطف و کمک خداوند مهربان نیز می توانید ترک کنید.


موفق باشید
 
 
#156 مهسا۱۵ ۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۵
سلام من قبلا خود ارضایی داشتم اونم رو لباس ۱۵,سالمه وقتی خود ارضایی داشتم دلم خیلی درد میگرفت ایا ممکنه پرده ام پاره شده باشه
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#155 پشیمان ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۵
سلام .من دختری هستم که از سن 10 سالگی خود ارضایی میکنم در واقع اصلا نمیدونستم چیکار دارم میکنم.اولین بار که روی بالش نشسته بودم با چندبار تکون دادن خودم احساس خوبی بهم دست داد. بعد چندبار تکرار کردم. میدونستم کار خوبی نیست ولی نمیدونستم گناهه و این همه عوارض داره. تا سن 20 سالگی نمیدونستم اسمش چیه و چه عوارضی داره .وقتی هم فهمیدم دیگه معتاد شده بودم و نمیتونستم ترک کنم.الان 25 سالمه و ازدواج کردم. تو این 5 ماهی که ازدواج کردم این کار زشتو ترک کردم. ولی در ارتباط با همسرم ارضا نمیشم. انگار شرطی شدم. حالا از لحاظ روحی خیلی ضعیفم. واقعا دارم عذاب میکشم. تورو خدا کمکم کنین آیا من هیچ وخ در ارتباط جنسی با همسرم ارضا نخواهم شد؟ درمانی نداره؟
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#154 کاتی ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۴۴
راستی من بعضی وقتا تو قسمت واژنم و نزدیکای پردم ی درد زیادی رو حس میکنم ک خ شدیده انگار داره تیر میکشه...چن ثانیه طول میکشه و ت میشه...از بعضی از دوستام پرسیدم شمام دارین از این دردا گفتن ن!گفتم شاید بخاطر خودارضاییمه(الا ن خ خودارضاییم کم شده)؟؟؟
دردش جوریه میگی انگار الاناس پردم پودر میشه!وقتیم خودارضایی میکنم زیاد ب واژنم فشار نمیارم...پ این درد لامصب از چیه؟؟؟
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#153 کاتی ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۲۹
میگما!من قبلا خیلی خودارضایی میکردم ینی بعضی وقتا روزی سه بار میکردم!ولی الان ب ماهی دوبار یا دوماه ی بار رسیدم!ولی چشام ضعیف شدن...خ میترسم دراینده کور بشم....؟؟؟؟؟؟
من الان تاحدی پیشرفت کردم ک وقتی عکس سکسی یا مطلب سکسی میبینم اصن تحریک نمیشم و میتونم جلو خودمو بگیرم....!!
فقط ترسم از کور شدنه!
فشار انچنانیم ب واژنم نیاوردم....
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#152 کاتی ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۱۷
سلام.ممنون بابت وب عالیتون
من وقتی بچه بودم یکی از دوستام خیلی باهام ور میرف و منم خوشم میومد و بعد اون خودارضایی میکردم ینی حدودا از ده سالگی.قبلنا خیلی زیاد میکردم ولی الان ب ماهی دو یا سه بار رسیدم.ولی چشام ضعیف شده...خیلی میترسم دراینده کور شم؟؟ :(((
ینی میشم؟؟؟
الان تصمیم گرفتم ترک کنم و عزمم راسخه....
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#151 آیلار ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۹
با سلام آیا خود راضایی باعث زشتی و بی ریخت شدن قیافه می شود و برق چشم ها رو میگیره و باعث ریزی چشم می شود
با تشکر
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#150 جوجو ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۳
نمیدونم به خودم بگم بی جنبه یا چی...؟؟؟
الان که این مطالب رو میخونم متوجه شدم که کاملا خیس شده ام
موندم که این چیه؟؟؟ چرا باید خیس بشم؟؟؟چیزی نبود که تحریکم کنه؟؟؟؟همینجوری موندم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

حدیث روز: امام حسین علیه السلام فرمودند: کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشته باشد.